21 czerwca Światowy Dzień Jogi

naglowek


W tym szczególnym dniu dla jogi miałam okazję spotkać się znów z zaprzyjaźnionymi przedszkolakami z Miodowej Chatki w Halembie.Poprowadziłam ze starszakami zajęcia. Jak zwykle trochę ruchu, trochę relaksacji i mnóstwo radości. A był też masażyk - niezastąpiony. Walory jogi z dziećmi - wzmacnianie mięśni, rozwijanie siły, koordynacji, gibkości. Uspokojenie organizmu, współpraca i dyscyplina. Dla mnie jak zwykle spore doświadczenie prowadzanie zajęć z dziećmi.


Długi weekend majowy

naglowek


Zajęcia w Halembie 2 maja odwołane. Zapraszam w środę na godz.19.30

Dużo relaksu i czasu na swoje pasję na cały weekend majowy Wam i sobie życzę.


Siedmiu Wspaniałych

naglowek


Mania-Zdrowia zaprasza w swoim, a szczególnie w imieniu tych dzieci do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Odbędzie się on w Nowym Bytomiu na hali sportwej przy ulicy Hallera 14. od godz.10.00 do 16.00. Odbedą się wykłady i zajęcia ruchowe.

Zajęcia jogi przewidziane są na godz.14.10 w małej sali, obowiązują zapisy.

Koszt całej imprezy to 35 złoty na zakup "cegiełki", z której cały dochód idzie na fundacje. ZAPRASZAM!!


Nowa grupa

naglowek


Zapraszam początkujących na zajęcia do Mikołowa Borowej Wsi, piątki od godz.18.00 do 19.30


POMOC dla Boryska Loski

naglowek


W piątek 5.02 od godz.17.00 do 20.00 odbędzie harytatywny Maraton Ruchowy. Zapraszam w imieniu organizatorów Gimnazjum nr 9 jak i swoim. Zajęcia jogi będą na zielonej sali od godz.19.00 do 20.00 ZAPRASZAM!!


Święto Trzech Króli

naglowek


W środę 6.01. zajęcia w Rudzie Śląsiej Halembie nie odbędą się. Zapraszam w poniedziałek.


Życzenia na Nowy Rok

naglowek


Na skrzynce mailowej aż roi się od życzeń typu Bądź Fit, odchudź się na Nowy Rok wg niezawodnej metody. Ja mam dla Was zaproszenie na jogę. Nie wiem czy Cię odchudzi, czy będziesz fit, ale wiem, że nabierzesz wiatru w żagle, zaufasz sobie, zauważysz swoje ograniczenia w ciele i je będziesz próbował (próbowała) zaakceptować, będziesz pracować na macie, żeby czuć się lepiej i to się stanie i będziesz chciała oderwać się od zgiełku, pędu i reklamowej wizja świata na pigułkę i na już i to poczujesz w trakcie świadomego oddechu w ciele i umyśle.

Powodzenia w odnajdywaniu sposobu na otwarcie swoich skrzydeł i akceptacji siebie.


Zimowa Olimpiada Pomysłów z Klasą

naglowek


W ramach pracy z młodzieżą w szkole ponadgimnazjalenj prowadzę zajęcia z jogi. Postanowiłam pokazać takie zajęcia na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów z Klasą, która odbyła się w Bytmiu. Zebrało się tam 150 uczestników i uczestniczek z całego kraju prezentując różne ciekawe pomysły na zajęcia z wychowania fizycznego. My zaprezentowaliśmy kilka asan z krzesłami do wykorzystania czy to na lekcji wf czy podczas sportowych przerywników w klasie. Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii.


Wyjazd z jogą do Ustronia Morskiego przełożony

naglowek


Planuję wyjazd na wiosnę. .Tydzień z jogą nie tylko dla stałych bywalców, ale też dla zupełnie początkujących.Osoby chętne zapraszam do kontaktu.


Zajęcia w przedszkolu

naglowek


Po raz drugi udało się odwiedzić dzieciaki z Przedszkola Miodowa Chatka w Halembie z zajęciami jogi. Dzieci poznały kilka pozycji jogicznych, posłuchały dzonka koshi. Każda forma ruchu zaszczepiona u dzieci przyniesie efekty w późniejszym czasie. Dziecko które od małego jest przyzwyczajone do ruchu, będzie czuło jego potrzebę w latach starszych. Jest to najlepszy moment, żeby stymulować dzieci ruchem, bo one naturalnie tego potrzebują.

Dla mnie znów nowe doświadeczenie, zajęcia z dziećmi przedszkolnymi rządzą się innymi prawami niż zajęcia dla dorosłych. Są krótsze, ale bardzo precyzyjnie dobrane.

Poza tym radość dzieci jest niezastąpiona, przytulony przedszkolak po zajęciach - wzrusza.


Warsztat dla nauczycieli wychowania fizycznego

naglowek


Po raz drugi odbył się warsztat doskonalący dla nauczycieli wychowania fizycznego z tematu jogi. Prowadziłam go w nowym miejscu, gdzie od lipca bedę prowadzić zajęcia jogi. Zainteresowanie nie było tak duże jak podczas pierwszego, ale termin, czyli koniec roku szkolnego jest dla nauczycieli dość napięty; wystawianie ocen, konferencje.

Podczas tego 1,5 godzinnego warsztatu przeprowadziłam już zajęcia pełne, czyli czas był na wzmacnianie, rozciąganie i uspokojenie. Podzieliliśmy się też cennymi obserwacjami odnośnie dzieci i młodzieży, ich sprawność. Rozciąganie klatki piersiowej, więzadeł podkolanowych wydaje się priorytetowe obok tradycyjnego dbania o sprawność fizyczą. Joga w kontekście złych nawyków jest doskonałym antidotum. Aspekt relaksacji, koncentracji, który w jodze znajdujemy, jest kolejnym ważnym celem wychowania fizycznego.

Jak wspomniałam miejscem warsztatu była sala w nowym klubie na arenie Rudy Śląskiej, mianowicie Times4Fitness w Rudzie Śląskiej Halembie przy ulicy Miodowej 6.


Warsztat dla nauczycieli wychowania fizycznego

naglowek


Warsztat dla nauczycieli wychowania fizycznego za nami. W Aquadromie odbyła się pierwsza edycja zajęć szkoleniowych dla nauczycieli. Jestem mile zaskoczona zainteresowaniem zajęciami. Zgłosiło się więcej osób niż wypoczywalnia w Aquadromie mogła zmieścić. Jako że każdy był praktykujący, więc musiał rozłożyć matę, miejsca nie starczyło dla wszystkich. Stąd pomysł, że być może podobny warsztat jeszcze będzie. Temat warsztatu był Zajęcia relaksacyjne z elementami jogi. Na zajęciach starałam się pokazać jak w prosty sposób, prostymi metodami można dzieci i młodzież w szkołach na zajęciach wf wyposażyć w umiejętność relaksacji. Umiejętność relaksacji, a co za tym idzie świadomy oddech jest wydaje się dość banalną sprawą, ale w praktyce jogi i obserwacji życia codziennego bardzo trudną. Oddychamy bardzo płytko i w sytuacjach np. zajęć jogi, gdzie mamy się skupić na oddechu, czujemy się z tym niekomfortowo. Ciało jest sztywne, myśli krążą, czekamy na koniec tego "dziwnego" ćwiczenia. Zazwyczaj trochę czasu upływa zanim do relaksacji podchodzimy z radością, spokojem i wyczekiwaniem. Taki moment uspokojenia w ciągu dnia jest wręcz błogosławieństwem dla ciała i ducha. Takiej umiejętności moim zdaniem należaoby uczyć także dzieci i młodzież. Oddech jest niezbędny dla prawidłowo funkcjinującego ciała. Pozwala się uspokoić w sytuacjach stresu, "zebrać" myśli w sytuacji natłoku spraw. A jak widzę mamy z tym problem. Uczmy się i innych jak korzystać z takiej umiejętności, jak ODDECH pełną piersią uwalniający od wielu napięć.


figure1

"kto ci powiedział, że wolno ci się przyzwyczajać? kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze? czy nikt ci nie powiedział, że nie będziesz nigdy w świecie czuł się jak
u siebie w domu"

Stanisław Barańczak

figure2

"Warto być uczciwym, ale nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto"

Władysław Bartoszewski

figure3

"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go,żyjąc cudzym życiem.
Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos.
I najważniejsze - miejcie odwagę kierować się sercem i umysłem.

Steve Jobs


top